Monster Marine Lithium 48V 10A GOLF CART BATTERY CHARGER - MML-C4810G
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Quantity
View full details
Description
Introducing our 48v 10A Golf Cart Lithium Charger! This charger pairs with our new 48v 50a battery "Golfzilla". This Charger is always ready to keep your carts up and running!
Specifications
Weight
3 lbs
Size Dimensions
L 7.63in (194mm) x W 4.81in (122mm) x H 4.25 in (108mm)
AC Input
110-120 VAC
Output Voltage
58.4 VDC
Output Current
10A